WTF President’s Cup Athens

WTF President’s Cup Athens

Od 27. – 30. travnja održao se ovogodišnji WTF President’s Cup u Ateni. Posebnost ovog turnira je što omogućuje natjecateljima da se direktno plasiraju i osiguraju nastup na predstojećem Europskom prvenstvu.

Taekwodno klub Medvedgrad nastupio je sa četiri natjecateljice, tri juniorke i jednom seniorkom.

Prvoga dana na tatami je izašla Iva Marinčić, u kategoriji seniorka do 57 kilograma. U prvom kolu gubi od predstavnice Litve rezultatom 4:7.

Drugog dana na borilišta su izašle juniorke, Leonarda Šipušić – do 52 kg, Iris Dinković – do 52 kg i Nika Klepac – do 59 kg.

Leonarda Šipušić u prvom kolu gubi od Grkinje rezultatom 10:16.

Iris Dinković i Nika Klepac su krenule dobro, u prvim kolima su pobijedile protivnice iz Turske i Velike Britanije. No na žalost su u drugom kolu zaustavljene. Iris Gubi od Ruskinje na zlatni bod, dok je Niku zaustavila Grkinja rezultatom 5:6.

Na žalost, ovoga puta nitko se nije okitio s medaljom, no cure su dobile iskustvo još jednog velikog natjecanja koje će kad tad doći na naplatu.

A kako su medvjedi u slobodno vrijeme uživali u Ateni, možete vidjeti na slikama :).