Europsko prvenstvo za mlađe seniore

Nastup na prvo veliko seniorsko natjecanje izborile su dvije članice kluba. Nika Klepac nastupila je 9.11.2018 u kategoriji seniorka do 62 kilograma, dok je Iris Dinković nastupila dan kasnije u kategoriji do 57 kilograma. Na borilištima pratio ih je klupski trener Renato Pačelat.

U Varšavi od 8. do 11. studenog održalo se Europsko prvenstvo za mlađe seniore, odnosno seniorsko prvenstvo Europe do 21 godinu.

Hrvatska reprezentacija ukupno je nastupila 26 članova, od toga 18 sportaša i 8 trenera.

Nika Klepac u prvoj borbi svladala je predstavnicu Velike Britanije rezultatom 9:2, dok u idućem kolu gubi tijesno, rezultatom 9:10, od kasnije pobjednice turnira iz Moldavije.

Idućeg dana na tatami je izašla Iris Dinković. Iris je također odlično krenula s pobjedom protiv predstavnice iz Ukrajine rezultatom 10:4. U drugom je kolu zaustavljena od puno iskusnije protivnice iz Poljske, također kasnije pobjednice natjecanja na domaćem terenu, rezultatom 2:12.

Treba napomenuti dobna kategorija mlađih seniora podrazumijeva natjecatelje od 16 do 21 godine te su naše mlade seniorke sa 16 godina među najneiskusnijim u kategoriji.

Čestitamo im na odličnim borbama s kojim su pokazale da uz ustrajni rad možemo od njih puno očekivati u budućnosti!

Hrvatska reprezentacija je osvojila ukupno 3 medalje. Doris Pole iz tkd kluba Dubrava osvojila je zlatnu medalju, Ana Taslak iz tkd kluba Jastreb osvojila je srebrno odličje dok je Ivan Šapina iz tkd kluba Osvit osvojio brončanu medalju. Čestitamo osvajačima medalja, njihovim trenerima i klubovima!